Дома Тагови пита со компир

Таг: пита со компир

ВКУСНА ПИТА КОЈА ЧЕСТО ЌЕ ЈА ПРАВИТЕ: Едноставна, евтина и превкусна

За сите љубители на питите ова е еден одличен рецепт кој треба да си го запишете. Се приготвува многу лесно и едноставно, со готови...

Не ми требаат купечки, си правам кори од компир и морков...

Наместо купечки кори или да тегнете и развлекувате домашни кори од тесто, ќе ви покажам како да направите „лажна пита“ со помош на компир...

Брза излеана пита со рендан компир – сите ќе ви бараат...

Оваа пита е многу популарна во некои краишта и често се наоѓа на трпезите. Има повеќе варијанти за нејзино приготвување, а ние ќе ви...

ПИТА СО ВАРЕН КОМПИР: На турски начин, со готови кори и...

Оваа компирова пита на турски начин многу ни се допадна. Инаку јас ја обожавам нашата домашна компирова пита која обично се приготвува со ситно...

„Само прелијте го ова преку компирот и ќе добиете вкусна вечера...

Оваа пита е мека како душа, а се прави многу брзо и доста едноставно. Се користат евтини состојки и секој може да си дозволи...

Вкусна пита со домашни кори, моите би ја јаделе секој ден,...

Рецепт на Валентина Машковиќ. Поздрав на сите драги пријатели, почитувани домаќини и домаќинки. Денес ќе ви ја презентирам нашата омилена пита филувана со компир,...

БРЗА ИЗЛЕАНА ПОСНА ПИТА: Едноставна и многу вкусна, за 10 минути...

Оваа пита е една од омилените кои ги правеше баба ми. Во различни краишта различно се нарекува, но тоа најмалку е важно. Ова е...

Брза пита со рендан компир – ќе стане вашиот омилен специјалитет

Оваа пита е многу популарна во некои краишта и често се наоѓа на трпезите. Има повеќе варијанти за нејзино приготвување, а ние ќе ви...

Посна баница со компир и тегнети кори, многу вкусно

Рецепт и видео прилог на: Cucina Facile Tashev : Баница (бурек со компир) Потребни состојки: 450 г брашно 280 мл топла вода 1 ½ лажичка сол 30 мл масло за фил: 700...

Пита со компир на два начини: Со готови кори и со...

РЕЦЕПТ 1 Пита со домашни кори Потребни состојки: 500 г брашно +- 1-2 лажички сол малку масло по потреба млака вода За фил: Околу 2 кг компир 1 главица кромид малку сол и...