Дома Тагови пита со компир

Таг: пита со компир

Посна баница со компир и тегнети кори, многу вкусно

Рецепт и видео прилог на: Cucina Facile Tashev : Баница (бурек со компир) Потребни состојки: 450 г брашно 280 мл топла вода 1 ½ лажичка сол 30 мл масло за фил: 700...

Пита со компир на два начини: Со готови кори и со...

РЕЦЕПТ 1 Пита со домашни кори Потребни состојки: 500 г брашно +- 1-2 лажички сол малку масло по потреба млака вода За фил: Околу 2 кг компир 1 главица кромид малку сол и...

Пита со компир, во Босна ја нарекуваат кљукуша, се прави од...

Фото и рецепт: Сефка Ракиќ Потребни состојки: Околу 2 кг компири 200 г брашно 150 мл масло сол и црн пипер по вкус 2 главици кромид или праз по желба мало...

Компир пита: покрцкава и подобра од оваа сигурно нема да пробате!

Често ја правам зошто е превкусна. Потребни состојки: 2 големи компири или 3 средни 1 голема главица кромид 2-3 јајца маслиново масло сол по вкус 1 лажичка прашок за печиво Постапка: Во една...

Селска пита со компир – превкусна, ние сите уживавме

Потребни состојки: 1 парче (250 г) лиснато тесто 5-6 компири со средна величина 100 г шунка по избор 100 г фета сирење 100 г кисела павлака 2 јајца 100 г кашкавал 100...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"