Дома Тагови пиперки во тегла

Таг: пиперки во тегла

Пегланите приперки ги правам многу лесно и брзо, а остануваат цврсти...

Ова е омилената зимска салата која може да се послужи како прилог со различни јадења. Ќе ви претставиме два едноставни рецепти за „Пеглани пиперки“,...

ПЕЦКАНИ ПИПЕРКИ: Зимница за 15 минути без конзерванси и пастеризација, вака...

Подгответе пиперки во тегла на сосем едноставен и брз начин, без конзерванси и пастеризација. Ова е стар рецепт кој го користеле нашите мајки и...

ПИПЕРКИ ВО МАСЛО: Цели пиперки само малку подварени во солило –...

Ова е рецепт кој не планирам да го менувам. Сè си е по таман. Рецептов го имам одамна, го добив заедно со оцетот кога...

Македонски пиперки-везенки во тегла за зимница, без конзерванси, брзо и лесно

Направете здрава зимница со највкусните македонски пиперки на брз и едноставен начин. Потребни состојки за 1 тегла: 10-11 пиперки везенки, 1 морков исечен на...

МОДЕРЕН РЕЦЕПТ ЗА МЛАДИ И СТАРИ ДОМАЌИНКИ: Не е ниту старински,...

Ова е еден модерен рецепт за млади и стари домаќинки и домаќини. Не е ниту бабин, ниту мамин рецепт, ова е нешто ново. Рецептот...

Надалеку прочуената македонска везенка-пиперка пригответе ја за зимница

Македонската везенка (Capsicum annuum) е доста барана сорта поради својот спечифичен вкус и мирис, но и изглед. Додека созреваат пиперките од оваа сорта, од...

НОВ РЕЦЕПТ: EKCTPA ПИПЕРКА СО КИСЕЛО МЛЕКО – Подготовка за само...

Новиот рецепт за овие превкусни пиперки во кисело млеко ни доаѓа од „Мое Катче“, а самата подготвка е многу лесна и едноставна, ќе треба...

За 5 минути направете зимница: од 1,5 кг црвени пиперки наполнете...

Многу лесна и брза подготовка за вкусна зимница од црвени пиперки. Запишете си го овој рецепт, бидејќи нема да ви одземе многу време, а...

Најубавиот старински рецепт за салата на ладно, ако го немате –...

Многу вкусна, витаминска салата која сите ја обожуваат. Ова е најдобрата мешана салата за зима која досега сте ја пробале! Останува крцкава и не...

КИСЕЛИ ПИПЕРКИ: Без варење, готови за 10 минути

Ова е брза зимница, ама верувајте дека многу е вкусна. Јас сум порасната во дом во кој редовно се подготвуваше зиминица и имавме една...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"