Дома Тагови пиперки во тегла

Таг: пиперки во тегла

КАКО ДА НАПРАВИТЕ „КРАСАТКИ“ ПИПЕРКИ ЗА 10 МИНУТИ: Вкусна зимница која...

Во сезона на приготвување на зимници не пропуштајте го овој брз и лесен рецепт за красатка пиперка. Красатката пиперка може да се подготви на...

Вакви пиперки нема ниту во најдобриот ресторан – се печат во...

Испробајте го овој рецепт, а кога ќе ги вкусите пиперките ќе се покаете што не сте приготвиле двојна количина. После овој рецепт повеќе нема...

ОМИЛЕНИОТ СТАРИНСКИ РЕЦЕПТ ЗА ЗИМНИЦА: Пиперки од туршија полнети со зелка,...

Киселите пиперки полнети со зелка се омилената зимска салата која може да се најде на трпезите. Во ек подготовката на зимниците за претстојните студени...

Пегланите приперки ги правам многу лесно и брзо, а остануваат цврсти...

Ова е омилената зимска салата која може да се послужи како прилог со различни јадења. Ќе ви претставиме два едноставни рецепти за „Пеглани пиперки“,...

ПЕЦКАНИ ПИПЕРКИ: Зимница за 15 минути без конзерванси и пастеризација, вака...

Подгответе пиперки во тегла на сосем едноставен и брз начин, без конзерванси и пастеризација. Ова е стар рецепт кој го користеле нашите мајки и...

ПИПЕРКИ ВО МАСЛО: Цели пиперки само малку подварени во солило –...

Ова е рецепт кој не планирам да го менувам. Сè си е по таман. Рецептов го имам одамна, го добив заедно со оцетот кога...

Македонски пиперки-везенки во тегла за зимница, без конзерванси, брзо и лесно

Направете здрава зимница со највкусните македонски пиперки на брз и едноставен начин. Потребни состојки за 1 тегла: 10-11 пиперки везенки, 1 морков исечен на...

МОДЕРЕН РЕЦЕПТ ЗА МЛАДИ И СТАРИ ДОМАЌИНКИ: Не е ниту старински,...

Ова е еден модерен рецепт за млади и стари домаќинки и домачини. Не е ниту бабин, ниту мамин рецепт, ова е нешто ново. Рецептот...

Надалеку прочуената македонска везенка-пиперка пригответе ја за зимница

Македонската везенка (Capsicum annuum) е доста барана сорта поради својот спечифичен вкус и мирис, но и изглед. Додека созреваат пиперките од оваа сорта, од...

НОВ РЕЦЕПТ: EKCTPA ПИПЕРКА СО КИСЕЛО МЛЕКО – Подготовка за само...

Новиот рецепт за овие превкусни пиперки во кисело млеко ни доаѓа од „Мое Катче“, а самата подготвка е многу лесна и едноставна, ќе треба...