Дома Тагови парен колач

Таг: парен колач

Пробајте ја оваа РАВАНИЈА па ќе заборавите на баклавите и тулумбите:...

Ако сакате да се засладите со нешто навистина сочно и слатко, а притоа едноставно, испробајте го овој традиционален колач за раванија. Постојат различни рецепти...

РАВАНИЈА: Омилениот сочен колач со гриз и ореви кој го правеше...

На сите љубители на шербетните, сочни колачи, им го препорачувам овој стар традиционален колач за раванија. Во различни краишта можеби различно се нарекува, но...

Сочен колач со вкус на баклава – брзо се прави и...

Овој навистина одличен рецепт ни го претстави нашата драга членка Билјана Димова во групата НМД рецепти. Превкусниот парен колач го испроба и нашата драга...

Парен колач со кокос, збогатен со оревчиња, многу брзо и лесно...

Фотографија и рецепт на Даница Данче Стојева. Овој прекрасен сочен колач со кокос и ореви ни го испрати нашата драга Данче Стојева во групата НМД...

Чоколаден парен колач со кокос

Фото и рецепт: Натич НТ Потребни состојки: 4 јајца 8 лажици шеќер 16 лажици млеко 16 лажици масло 16 лажици брашно 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 100 г кокос 2 лажици какао За...

Домашен КОХ, вкусен сочен колач кој потсетува на среќното детство –...

Фото и рецепт: Ksenija Veljkovic Потребни состојки: 5-6 јајца 5-6 лажици шеќер 10-12 лажици гриз 2-3 лажици брашно ½ лажиче прашок за печиво *количините одредете ги сами (5 јајца со 5...