Дома Тагови опаѓање на коса

Таг: опаѓање на коса

Косата нагло почна да ми опаѓа, но дознав за оваа смеса...

Косата како одеднаш да започна да ми опаѓа и тоа почна да ме загpижува. На почетокот на тоа не гледав како на некој голем...

ДОМАШЕН ЛЕК ЗА КОСА ПРИ ОПАЃАЊЕ ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО ТИРОИДАТА...

Хашимото е едно од најчестите нарушувања на тироидната жлезда кое се јавува кај еден на 100 па-циенти. Болеста ја открил и опишал јапонскиот лекар...

ХЕРБАЛЕН ТРЕТМАН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Новата коса расте побрзо, резултати...

Овој хербален третман не само што помага да се спречи и да се стопира опаѓањето на косата, туку и го cтимyлиpа нејзиниот раст. Новата...

СИНДИ КРАФОРД ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА ЗА НЕЈЗИНАТА СОВРШЕНА КОСА: Со помош...

Зголемено опаѓање на косата е забележано кај многу жени и мажи во последната деценија. Како резултат на тоа се на прво место се должи...

Проф.д-р Лилјана Меденица: Зошто ни опаѓа косата после koвид 19?

Само три или четири месеци после прележаната инфекција од koвид 19, се повеќе жени и мажи, во периодот од закрепнувањето, започнуваат да се жалат...

На фризер ми изгоре косата и буквално оќелавев, а сега обилно...

Фото и рецепт: Анамарија Дубравац Мојата коса ми изгоре замислете од фарбање во црно пред неколку години и многу долго поради тоа носев кратка коса...

ЛАЗИ БУБЕ: најсилен антибиотик, за кожа, опаѓање на коса, за рак,...

Оваа билка порано многу се користела во исхраната, но во последно време е подзаборавена, иако е многу похранлива од компирот. Кај народот најчесто се...

Тинктура од коприва за коса – најдобриот лек од природата за...

Ако ги прочитате искуствата на луѓето кои користеле тинктура од коприва, ќе забележите дека дефинитивно не станува збор за преценет производ, бидејќи освен што...

За еден месец ми се намали опаѓањето на косата за 80...

Овој рецепт го најдов на интернет и таму пишува да се користи 70% алкохол, ама јас ставам обична, домашна ракија 30-40% Потребни состојки: 250 мл алкохол 7-8...

За да не ви паѓаат влакна од косата: во шампонот ставете...

Дали сте забележале дека косата ви опаѓа во текот на миењето? Некои велат дека просечно се губат околу 20 влакна, други околу 50, но сега...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"