Дома Тагови нозе

Таг: нозе

Ставете ја едната рака на срце, а другата на стомак –...

Отечените нозе некогаш биле тегоба на постарите луѓе, но денес тоа е проблем кој ги погодува сите возрасти, пред сè, поради седечкиот начин на...

Коскени шилци – симптоми и превенција

СИМПТОМИ : вкочанетост или болка во вратот или грбот, боцкање и шилци во вратот, рацете или дланките, вртоглавица, главоболка, отежнато одржување на рамнотежата. Речиси сите ние некогаш...

Напиток против болки во нозе, за јакнење на тетиви и лигаменти

Пробајте го овој ефиксен природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите. Колената се еден од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно држење...

Ова е најдобриот лек за проширени вени: нанесете – ќе бидете...

До проширување на вените доаѓа поради ширење на нивните ѕидови при дилатација, крвта поспоро тече и се задржува во нив. Притоа се чувстува тежина...

Ако ви се дуе стомакот, уморни сте и без енергија, имате...

Болки и грчеви во нозете може да бидат последица од недостиг на калиум во телото. Ако јадете храна која претежно потекнува од кутии и...

Природен напиток против отечени нозе (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Потребни состојки: 1 чаша зовриена вода 1 лажичка сечкан магдонос Постапка: Магдоносот прелијте го со врела вода и оставете да отстои 5 минути, но не повеќе од тоа...

Природен напиток против отечени нозе (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Потребни состојки: 1 чаша зовриена вода 1 лажичка сечкан магдонос Постапка: Магдоносот прелијте го со врела вода и оставете да отстои 5 минути, но не повеќе...

Како да препознаете ОПАСЕН ЖУЉ: Ако го забележите ова ВЕДНАШ одете...

Плускавец настанува при триење или изгореници кои прават оштетување на горниот слој од кожата. Ако пукнал, никако не ја отстранувајте кожата, а ако е...

Еве зошто ви отекуваат нозете летно време и како да ја...

Долгото седење или стоење, особено во текот на летните месеци, кога температурата ги надминува 30 степени, често доведува до отекување на нозете кое може...

Триење на нозете, досаден летен проблем – еве што може да...

За време на врелите денови ние повеќе се потиме, а при одењето трпат бутовите бидејќи нозете се тријат една од друга, па се појавува...