Дома Тагови нозе

Таг: нозе

Ако ви се дуе стомакот, уморни сте и без енергија, имате...

Болки и грчеви во нозете може да бидат последица од недостиг на калиум во телото. Ако јадете храна која претежно потекнува од кутии и...

Природен напиток против отечени нозе (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Потребни состојки: 1 чаша зовриена вода 1 лажичка сечкан магдонос Постапка: Магдоносот прелијте го со врела вода и оставете да отстои 5 минути, но не повеќе од тоа...

Природен напиток против отечени нозе (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Потребни состојки: 1 чаша зовриена вода 1 лажичка сечкан магдонос Постапка: Магдоносот прелијте го со врела вода и оставете да отстои 5 минути, но не повеќе...

Како да препознаете ОПАСЕН ЖУЉ: Ако го забележите ова ВЕДНАШ одете...

Плускавец настанува при триење или изгореници кои прават оштетување на горниот слој од кожата. Ако пукнал, никако не ја отстранувајте кожата, а ако е...

Еве зошто ви отекуваат нозете летно време и како да ја...

Долгото седење или стоење, особено во текот на летните месеци, кога температурата ги надминува 30 степени, често доведува до отекување на нозете кое може...

Триење на нозете, досаден летен проблем – еве што може да...

За време на врелите денови ние повеќе се потиме, а при одењето трпат бутовите бидејќи нозете се тријат една од друга, па се појавува...

Дали може да се разболиме ако одиме боси на ладен бетон

Здравјето е најголемо богатство. Ова тврдење главно го говорат луѓе во години и најчесто се зема здраво за готово. Често се спомнува, но дури...

Доколку го имате ова чувство кога си легнувате – може да...

Статистиките покажуваат дека повеќе од 5 милиони луѓе само во САД страдаат од умерена до тешка форма на синдорм на немирни нозе (RLS) Во просек,...

Зошто се појавуваат ОТОЦИ и како да ги елиминирате

Медицинските експерти тврдат дека отоците може да бидат предизвикани од бројни причини како што се: споредни ефекти на некои лекови, проблем со некои внатрешни...

Имате отечени нозе? Елиминирајте го отокот на природен начин

Многумина сметаат дека отечените нозе како појава е сосем нормална. Со почетокот на летото, ова може да стане секојдневна појава. Отекувањето на нозете е...