Напиток против болки во нозе, за јакнење на тетиви и лигаменти

Пробајте го овој ефиксен природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите.

Колената се еден од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно држење на телото, како и за поддршка на сите движења при одење, скоксање, трчање и стоење. Колената трпат бројни повреди и рани, со што тие со текот на времето се оштетуваат.

Лигаментите и тетивите стануваат помалку мобилни и флексибилни.

Ова е еден ефикасен природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите, на тој начин што ќе можете да го подобрите квалитетот на својот живот.

Овој напиток содржи состојки со моќни противвоспалителни својства кои ја ублажуваат болката, вклучително и големи количина на витамин Ц, силициум и магнезиум. Понатаму, овие нутриенти даваат сила и енергија во сите делови и системи од телото.

Потребни состојки:

250 мл вода

7 г цимет

2 шолји исечкан сиров ананас

1 шолја овесни снегулки

1 шолја природен сок од портокал

40 г мелени бадеми

40 г мед

Постапка:

Сварете ги овесните снегулки. Исцедете го сокот од ананасот.

Во блендер измешајте сок од портокал, цимет, мед и бадеми. Додадете овесни снегулки и сок од ананас. Мешавината измиксајте ја за да добиете хомогена смеса.

Потоа додадете неколку коцки мраз, промешајте уште еднаш, па вашиот напиток е готов за консумација.

Претходна статијаЗелени везени слатко-лути чушки (пиперки) во урда (изварка) – Кој пробал, тој знае
Следна статијаОстеопороза: ако помешате малку сол и маслиново масло ќе се ослободите од болки за следните 5 години