Дома Тагови напиток од целер и лимони

Таг: напиток од целер и лимони

Овој напиток за слaбеење го намалува и холестеролот: Пиjте 4 недели...

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

ПРИРОДНО ОТСТРАНУВАЊЕ НА МАСТИТЕ ОД ОРГАНИЗМОТ: Се пие 3 пати дневно...

Подгответе го овој едноставен напиток за прочистување на организмот од масти. Особено добро му годи на телото после период на обични оброци или во...

Смеса со чувар куќа и целер – лекува миоми, непријатни мириси...

Смеса со чувар куќа, ореви, мед, лук и лимон – лекува м иоми, непријатни мириси и лош секрет. Рецепт за смеса со чувар куќа...

Од 6,99 падна на 4,13 – Со овој напиток ги намалив...

Целерот е едногодишно или двегодишно растение од семејството Apiaciae, кое се одгледува како зеленчук уште од античко време. Стеблото е разгрането и високо од...

Природен чистач на маснотиите од организмот: напиток од 2 состојки

Направете го овој едноставен пијалак за чистење на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Исклучително здрав напиток: се подготвува за 5 минути, а е вистинска...

I рецепт: Домашен сируп кој во истиот момент делува и ги лекува болестите Куркумата, ѓумбирот и медот се едни од најмоќните природни лекови кои го...

Делува во рок од една недела – Овој моќен напиток проверено...

Нивото на триглицеридите се враќа на нормално ниво и тоа за рекордно време од една недела. Со помош на овој напиток многу брзо ќе...

Жените потврдија: ослабете и до 10 кг во многу краток рок...

Ослободете го телото од лошите масти со овој едноставен напиток кој се состои од само две состојки. Делува одлично, особено после некој подолг период...