Дома Тагови мигрена

Таг: мигрена

Никогаш нема да ви се верува кој беше предизвикувачот на мојата...

Постојат неколку видови на главоболки со различни симптоми и причини, а најчеста меѓу нив е мигрената. Луѓето кои страдаат од мигрена често не можат...

Мигрената напредува во неколку фази, доколку ги препознаете можете да ја...

Порано се мислеше дека ненадејната појава на мигрена (cephalea) е резултат на абнормалното ширење на кр-вните садови во мозокот, но научниците од американската Фондација...

Дури 50 години трпел страшни мигрени: Дедо (79) открива неверојатен лек...

“Болките беа ужасни, сите бои ми се слеваа пред очи, а болката понекогаш беше толку силна што ништо гледав” – открива Колин Симен, 79-годишен...

Спасете се од мигрената за 5 минути: Кога ќе го испиете...

Мигрените предизвикуваат болни главоболки кои можат да бидат проследени со непријатни симптоми. Од мигрена патат од 15 до 18% жени и 6 до 7% мажи....

Мене ова веднаш ми делува за главоболка, пробајте, можеби ќе биде...

Како моментно да ја запрете главоболката. Чаша од овој напиток ќе ве спаси од мигрена! Луѓето кои патат од мигрена знаат дека ова е ужасна...

Овој метод ја елиминира мигрената – им помогнал на речиси СИТЕ...

Луѓето кои патат од мигрена знаат дека тоа е непријатна болка. Мигрената може лесно да ве вознемири, па дури и да ви го упропасти...

Повеќе од 55 болести се поврзани со глутенот – еве како...

Повеќе од 55 болести се поврзани со глутенот, протеин кој може да се најде во повеќето житарки: пченица, ’рж и јачмен, но не и во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"