Како моментно да ја запрете главоболката. Чаша од овој напиток ќе ве спаси од мигрена!

Луѓето кои патат од мигрена знаат дека ова е ужасна болка, од која речиси и да не можат да се ослободат. За жал, за да се победи оваа болка најчесто се потребни силни лекарства после кои болката може повторно да се врати.

Меѓутоа, малкумина го познаваат методот кој им помага речиси на сите луѓе. Станува збор за метод од традиционалната народна медицина која во денешно време е повеќе критикувана, отколку што е поддржана. На вам останува да одлучите, но не ве чини ништо ако пробате.

Методот е многу едноставен и потребна ви е само сол и лимонов сок. При изборот на сол, најдобро е да одберете хималајска кристална сол, бидејќи содржи 84 елементи.

Солта помага при главоболки, мигрени, го зголемува серотонинот во крвта, го јакне нервниот систем, го нормалазира рН балансот во организмот.

РЕЦЕПТ

Во една чаша ставете сок од 2 исцедени лимони и додадете 2 кафени лажички сол. Промешајте, пефрлете ја содржината во поголем сад и додадете 200 мл вода. Напитокот промешајте го и испијте го одеднаш.

Вкусот не е пријатен, но овој напиток делува веднаш, како да е вистинска магија! За само неколку минути болката започнува да попушта.

П.С.НАПИТОКОТ НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ЛИЦА СО ВИСОК КРВЕН ПРИТИСОК!