Овој метод ја елиминира мигрената – им помогнал на речиси СИТЕ луѓе што го пробале

Луѓето кои патат од мигрена знаат дека тоа е непријатна болка. Мигрената може лесно да ве вознемири, па дури и да ви го упропасти нормалниот живот и функционирањето.

Мигрената дури и не е можно секогаш да се победи ниту со помош на лекови против болки. НО ПОСТОИ МЕТОД кој им помагал практично на сите луѓе кои го пробале.

Станува збор за метод од традиционалната и народна медицина која моментно ја неутрализира болката (околу 5 минути) но има малку неугоден вкус…

Предложениот метод за лекување на мигрена е многу едноставен.

Потребни состојки:

-Хималајска сол

-лимонов сок

-малку лимонова кора

Постапка:

Како прво, треба да одберете добра хималајска сол со проверен квалитет. Најдобро е да користите хималајска кристална сол, бидејќи со сигурност е богата со минерали – содржи дури 84 елементи!

Оваа сол може да ве спаси од главоболки, мигрена, да го зголеми нивото на серотонин во крвта, да го зајакне нервниот систем и да го нормализира кисело-алкалниот баланс во организмот.

1.Исцедете сок од два лимона, изрендајте малку кора од непрскан лимон и додадете 2 чајни лажички хималајска сол.

2.Промешајте, па додадете 200 мл вода.

3.Напитокот промешајте го и испијте го во една голтка.

Вкусот е катастрофален но овој напиток делува за неколку минути, особено доколку напитокот го испиете на време, односно штом почувствувате дека ќе ве нападне мигрена.

Напомена: Ако имате висок крвен притисок, прво посоветувајте се со вашиот лекар, за дозволената дневна доза на сол, односно натриум, која смеете да ја внесете во вашиот организам.

Претходна статијаПроверен рецепт за отстранување на КЛАВУС (волчјо око)
Следна статијаНа некого овие 2 дена ќе му го исполнат сонот – ВИКЕНД ХОРОСКОП