Дома Тагови мерки на чаша

Таг: мерки на чаша

КОЛАЧ СО ЏЕМ: Кога ми се јаде благо, го матам овој...

Кога ми се јаде нешто благо, а тоа да не е чоколадо, тогаш го матам овој брз колач, при што не валкам ниту садови,...

Рецепт за домашна пченкарна пита (ПРОЈА) каква што мама ја правеше...

Оваа пченкарна пита (проја) е одлична да се јаде послужена како предјадење, со мезе, или пак да се послужи како еден од главните оброци...

ПОСЕН КОЛАЧ: Наједноставниот рецепт на светот, мерки на чаша – толку...

Наједноставниот колач на светот кој секој може да го направи затоа што е преедноставен, а има предобар вкус. За жал, не можам да ви...

Сочен колач со мерки на чаша – нема да се покаете...

БАСБОУСА – Арапски гриз колач. Слатко и сочно како од 1001 ноќ. Едноставен, а многу вкусен колач. Полн вкус на кокос ммммм....Нема кој не го...

ЕДНОСТАВЕН КОЛАЧ мерки на чаша СО ЈАБОЛКА

Потребни состојки: 4 јајца 3 чаши (од 200 мл) шеќер (може да го намалите до две чаши) 1 чаша масло 2 чаши кисело млеко (може и јогурт) 4 чаши...