Дома Тагови маж

Таг: маж

ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е, но несфатливо!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите ги оставаат добрите жени. Имам пријател кој многу прагматично пристапи кон бракот. Не очекувал...

Се консумира по 1 лажица за машко здравје, снага, имунитет и...

Современиот начин на живот нуди многу придобивки од цивилизацискиот напредок, но забрзаното темпо на живот, загаденото опкружување, зголемените барања на работното место и семејните...

Рузмаринот има магиски моќи: може да открие дали мажот ве изневерува

Ако сте емоционално повредени, рузмаринот ќе помогне да се смирите и да ги излекувате невидливите рани. Се верува дека ги смирува моменталните чувства, но и...

27-годишен маж на забар се заразил од опасна бактерија поради што...

Редовната посета на стоматолог е уште еден начин со кој ќе го сочувате вашето здравје, но случајот со еден 27 годишен маж од Канада...

Трик – како цвеќињата кои ќе ви ги подарат да ви...

Кога ќе ги купиме цвеќињата директно од цвеќара, тие секогаш се бујни, расцветани прекрасни... Но, по некој период, цветот ќе им опадне и долго време...

Ако имате мозолка на овој дел од телото ВЕДНАШ обратете се...

Пилонидалниот синус се појавува на почетокот од задникот, на „тртката“. Се состои од отпадни состојки од кожата и влакната. Враснатите влакна предизвикуваат формирање на...

Овие знаци на лицето покажуваат каков му е половиот орган

Според таоистичката теорија, лицето открива сè. Ако ги знаете техниките за анализа на лицето, можете да ја откриете целосната личност на некој човек со...

За бракот и семејниот живот: Сите жени не се Благослов за...

Смислата на бракот е во причинувањето на радост. Се подразбира дека брачниот живот е најсреќен, најпотполн и најбогат. Тоа е совршена Божествена установа. Божествената...

На еден силен човек му треба повеќе храна од еден послаб,...

Често се прашувате, колку храна всушност му е потребна на еден возрасен човек? Дали треба да се придржуваме кон бројот на калории или постои...

Жените мораат да им веруваат на своите мажи – еве што...

Жените обично не им веруваат на мажите кога се жалат од недостиг на секс, бидејќи тоа им штети на нивниот полов орган. Сепак, истражувањата...