Дома Тагови масло

Таг: масло

„ЧУДО-МАСЛО“ – Три ноќи се мачка пред спиење: ги грее студените...

Ова домашно „чyдо-масло“ помага кај проблеми со студени нозе, слаба циркулација, бoлни и тeшки нозе, попуштени вени и сите други тегоби кои се јавуваат...

Зошто не треба да го фрлате „прстенот“ од шишето со масло...

Речиси и да нема домачинство кое не користи масло за готвење, најчесто рафинирано сочногледово масло во пластично шише. Тоа е незаменлив производ за пржење...

СОВЕТ ОД ИСКУСНА ДОМАЌИНКА: Ставете една намирница во тавата и маслото...

Отсега ќе можете без грижи да стоите пред шпоретот. Многумина го одбегнуваат пржењето во тава, не само поради тоа што пржената храна впива доста...

НАЈДОБАР ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА: Секој може да го...

Лукот не е само сачин кој им се додава на јадењата за да го збогатив нивниот вкус и арома. Неговите лековити својства одамна се...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ХОЛЕСТЕРОЛ: Ова масло спречува срцеви болести, а подобро...

Маслото од маслодајна репка е многу лековито, па затоа се препорачува во исхраната. Причината за неговата лековитост се крие во изобилството од омега масни...

КАДЕ ГО ИСТУРАТЕ КАФЕТО? Сите прават огромна грешка, а овој метод...

Можеби не сте знаеле, но мијалникот честопати се затнува поради некои постапки кои несвесно и без размислување секојдневно сите ги правиме. Освен што во...

Само една голтка – спас за црниот дроб: посвеж тен, подмладен...

Црниот дроб во нашиот организам е еден вид фабрика на к рвта. Учествува во нејзиното обновување, а исто така, помага во јакнење и стимулација...

Доволни се 15 минути за да ги извлече сите токсини од...

Еднаш дневно, пред јадење, се зема една супена лажица ладно цедено масло по избор (најдобри се сончогледовото и сусамовото масло). Доколку се одлучите за сончогледово...

Ефикасен лек за болки во увото, стар 200 години, го користеле...

На наше огромно задовоство, овој лек ни го испрати нашиот редовен читател, Господинот Миленковски, со што ја зголеми колекцијата од народни лекарства. Еден орев внимателно...

Го нема во продажба: лековито масло за проширени вени, главоболки и...

Само некои луѓе знаат дека ловоровиот лист освен што се користи во кујната, исто така може да биде многу корисен зачин и за нашето...