Дома Тагови масло

Таг: масло

Дами искористете го овој АРАПСКИ трик и вашите веѓи ќе бидат...

Арапски трик за совршени веѓи – Дами искористете го овој трик и вашите веѓи ќе бидат нешто најубавото на вас! Многумина велат дека веѓите се...

Овој рецепт за палачинки е од нашите баби. Тој е едноставен...

Приготвувањето на смесата за палачинки би требало да биде еден од наједноставните зафати во кујната, но факт е дека на многумина им задава главоболки. Меки,...

Рецепт за палачинки стар повеќе од 30 години

Време е да го научите вистинскиот рецепт за највкусни палачинки. Рецептот е стар повеќе од 30 години и со него палачинките не се меки, ниту...

Куркумата треба да ја отклучите на ОВОЈ начин за да има...

Честопати си мислиме дека некоја здрава намирница е доволно да ја изедеме или консумираме како суплемент, па дека ќе направи чуда. Она што го забораваме...

Како да го исчистите организмот за 4 дена

Генадиј Петрович Малахов е популарен руски исцелител и автор на бројни книги од областа на народната-алтернативна медицина, кој живее и работи во Каменск-Шахинскиј недалеку...

Велешко ѓозлеме – еден од најсподелуваните рецепти на интернет

Рецепт и фото: Анита Стојановска​ Ѓомлезе, Ѓозлеме, Сеченица... како сакате наречете ја, секако е превкусна! ​ Потребни состојки: ​ 250 г млака вода 1 квасец 100 мл масло 1 лажиче шеќер 1 лажиче...

Намачкајте ги нозете со ова масло – повеќе никогаш нема да...

Оваа исклучително лековита билка кај нас е позната по своите својства да ги исцелува раните и оштетувањата на кожата. Невенот е билка која потекнува од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"