Дома Тагови лути пиперчиња

Таг: лути пиперчиња

Нема веќе малтретирање, доктор пронајде лек со лути пиперки за дијабетес:...

Познато е дека дијабетесот е една од најчесите и најсериозните болести на денешницата. Оваа болест е опасна по животот, бидејќи со текот на времето започнува...

Макало со везени пиперки – не знаеш за доста!

Фото и рецепт: Мирјана Стојановска Потребни состојки: 10-12 суви везени пиперки 4-5 компири 1 главица лук, по вкус сол, масло * Пиперките задолжително треба да се суви везени. Постапка: 10 - 12 суви...

Прилепско мераклиско МАКАЛО со лути пиперки, ореви и лукче

Фото и рецепт: Биљана Николовски Потребни состојки: 10-15 Лути пиперки или мешани 50 г Ореви 1 главица Лук (или по желба) Постапка: Испечете пиперки по желба, можете и да...

Направете тоник против грип: СПАС за зимските денови

За лукот се вели дека е една од најздравите намирници, а кај нас е достапен во текот на целата година. ТОНИК ПРОТИВ ГРИП Потребни состојки: ½ главица...

Популарно луто макало со везени пиперки, зелени домати и компири

Фото и рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 3 зелени домати 4 везени пиперки лути 3-4 компири 3-4 чешниња лукче сол имасло по вкус Постапка: Ова е доста популарно макало во Македонија а...

Мали трикови за заштита на домот: лутите пиперчиња го штитат домот...

Извадоци од Народните верувања: “Детелината со 4 листови е моќна заштита и носи успех. Ако слушнете чудни звуци во куќата, поставете по една глогова гранка...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"