Дома Тагови лук

Таг: лук

Ставете сè во рерна и имате готов ручек за 1 час

Ваквите рецепти сите ги сакаат затоа што сите состојки се ставаат во тепсија и за еден час во рерна ќе добиете готов ручек! ​ Потребни состојки: ​ 1...

Со 4 лажици од овој лек кажете му ЗБОГУМ на инфарктот...

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја...

Мојата пифтија (пача) е готова!

Фото и рецепт: Славица Георге Се варат две свински ноџиња и 1 кг свинско месо (удина) во 7 литри вода, се додека месото да започне...

Спасете си го срцето – 4 лажици од овој лек и...

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја...

Превенција против рак: Природен рецепт со пченични ‘ркулци

Ова е рецепт за природен лек кој се покажал како многу успешен во лекувањето на многу болести, меѓу кои и карцином, а ни го...

Природен напиток кој ќе ви ги исчисти крвните садови сé до...

Бевте на лекарски преглед а тестовите од крвта покажаа висок холестерол? Треба да сте загрижени и тоа со причина. Веројатно претходно сте имале некој...

Ставете чешне лук во уста, почекајте малку и видете што ќе...

Лукот е фантастичен производ со непроценливи корисни особини. Овој фантастичен зеленчук поседува антибактериски својства, лекува многу болести, вклучително и различни настинки, атеросклероза и болести...

Пегла брчки и внатрешно и надворешно: комбинација од ленено масло со...

Откако се појави рецептот на интернет голем број жени ширум светот го испробаа и беа воодушевени! Се преведува на сите јазици и се споделува со...

Ова е најдобриот рецепт за гинеколошки проблем кај жените

Голем број жени имаат проблем со вагиналниот секрет, но за среќа постои решение. Вагиналните инфекции се чест проблем кај жените, како и вагиналниот секрет. Причини за...

Спас за секој пушач: Природен еликсир за чистење на белите дробови

Ако сте пушач повеќе од пет години, сигурно чувствувате последици од оваа нездрава навика. Бронхитисот, како и пушачката кашлица е сигурно нешто со што се...