Две капки од ова МАСЛО ќе го опорави вашиот слух за 97% – дури и оние од 80 години се воодушевени од резултатите!

Овој природен лек е особено добар при проблеми со слухот. Можете да го пробате.

Потребни состојки:

• 3 чешниња лук

• Капалка

• Маслиново масло

• Газа

Постапка:

Чешнињата од лук убаво излупете ги, исцедете го сокот од нив и измешајте го со маслиновото масло. Содржината складирајте ја во шишенце со капалка.

Употреба:

Накапете 2 капки во увото и одморете додека да се впие, па покријте со газа за да не истече.

Претходна статијаСТАРИНСКИ РЕЦЕПТ: Ги убива паразитите и бактериите во телото и штити од канцер
Следна статијаНаучете да ја толкувате вашата крвна слика, што значат моноцити, леукоцити, кога се работи за бактерија, кога за вирус