СТАРИНСКИ РЕЦЕПТ: Ги убива паразитите и бактериите во телото и штити од канцер

– Ги убива паразитите и бактериите во телото

Формулата датира од средновековна Европа од времето кога луѓето биле болни од секакви видови на болести и епидемии.

Тоникот е всушност антибиотик што ги убива сите бактерии.

Исто така, има моќна антивирусна и антигабична формула, ја зголемува циркулацијата на крвта во телото, ја зголемува и циркулацијата на лимфниот проток во сите делови на телото. Ова е одличен лек за кандида.

Овој тоник им помогнал на многу луѓе да се излечат од многу вирусни, бактериски, габични и паразитски болести! Неговата сила, никако не треба да се потценува.

Тајната се крие во моќната комбинација од високо квалитетни природни и свежи состојки!

Забелешка:

​Можете да носите ракавици за време на подготовката, особено при ракување со лутите пиперки.

Бидете внимателни, мирисот е многу силен и веднаш може да ги стимулира вашите синуси и да ги прочисти.

Потребни состојки:

*700 мл свежа јаболкова​ киселина (секогаш користете органски)

*¼ чаша ситно сечкан лук

*¼ чаша ситно сечкан кромид

*2 свежи лути пиперки

*Рендан ѓумбир ¼ чаша

*2 лажици рендан рен

*2 полни лажици куркума во прав

Постапка:

Промешајте ги сите состојки во еден сад, освен јаболковата киселина. Потоа префрлете ја смесата во тегла. Најдобро е 2/3 теглата да се состои од сувите состојки, а остатокот да го дополните со​оцет.​

Затворете цврсто и протресете.Чувајте го садот на ладно и суво место 2 седмици.

Протресувајте по неколку пати на ден, а по 14 дена, преку газа прецедете ја течноста.

Тоникот не треба да го чувате во фрижидер, тoј и без тоа ќе трае долго време.

Екстра совет:

Можете да го користите во кујната – помешајте го со малку маслиново масло и користете го како салата или пак како гарнир.

Дозирање:

Не го разблажувајте со вода, тоа ќе го намали ефектот. Земајте по 1 лажица секој ден за зајакнување на вашиот имунолошки систем, доколку сакате да ја зголемите дозата треба да имате на ум дека дневниот максимум 1 мала чаша.​

Ако се борите против сериозна болест или инфекција, земајте по 1 лажица од тоникот 5-6 пати на ден.​

Овој тоник е безбеден за бремените​ жени​ и децата над 3 години, бидејќи состојките се целосно природни и не содржи никакви токсини.

Претходна статијаСекоја вечер ве буди потреба за мокрење? Еве како да се ослободите од овој проблем
Следна статијаДве капки од ова МАСЛО ќе го опорави вашиот слух за 97% – дури и оние од 80 години се воодушевени од резултатите!