Дома Тагови лук

Таг: лук

Еднаш годишно направете генерално чистење на крвните садови за да бидат...

Артериите се крвни садови кои пренесуваат густа крв збогатена со кислород од срцето до сите органи во телото. Една здрава артерија е силна, еластична...

Еве што се случува во текот на еден ден кога ќе...

Кога јадете лук, неговата моќ е толку силна што дури и после 24 часа нашето тело реагира на оваа моќна храна. Тоа се забележува...

Ставете лук и фластер на кожата – ќе ве изненадат овие...

Како се користи лукот? Втријте пресечен лук на мал дел од кожата за да откриете дали вашата кожа е чувствителна на него. Ова практикувајте го...

Болни да пробаат, ќе оздрават: Суви пиперки во доматен сос –...

За оние кои не пробале, ќе ви откријам превкусен и пикантен прилог и на посна и на масна трпеза. Моите гости дури и кога...

Сигурно сте прочитале дека наутро треба да се става чешне лук...

-Ефектот е навистина изненадувачки: плунката, заедно со хранливите, корисни материи доспева во крвта, ги чисти крвните садови и лимфата. Лукот е фантастична намирница со непроценливи...

Две капки од ова МАСЛО ќе го опорави вашиот слух за...

Овој природен лек е особено добар при проблеми со слухот. Можете да го пробате. Потребни состојки: • 3 чешниња лук • Капалка • Маслиново масло • Газа Постапка: Чешнињата од лук...

СТАРИНСКИ РЕЦЕПТ: Ги убива паразитите и бактериите во телото и штити...

- Ги убива паразитите и бактериите во телото Формулата датира од средновековна Европа од времето кога луѓето биле болни од секакви видови на болести и...

Еве како пушачите да го намалат ризикот од рак на белите...

Ракот на белите дробови е еден од најсмртоносните видови рак воопшто и секоја година од него во светот умираат неверојатни 1,2 милиони луѓе. Главниот...

Лук и млеко – ЧУДО од лек за астма, пневмонија, импотенција,...

Постојат многу природни препарати кои помагаат за различни здравствени состојби. Прочитајте го рецептот за овој ​домашен ​лек ​кој лесно и едноставно се приготвува.​ Неговото поле...

Кромидарник – старо јадење, прсти да излижеш!

Фото и рецепт: Свежана Трајковиќ ​ 1 ½ килограм кромид се сечка ситно 1 морков се ренда 1 пиперка се сечка 2-3 чешниња лукче ​ ​ Сето ова се пржи и се...