Дома Тагови лук

Таг: лук

Ова е најдобриот рецепт за гинеколошки проблем кај жените

Голем број жени имаат проблем со вагиналниот секрет, но за среќа постои решение. Вагиналните инфекции се чест проблем кај жените, како и вагиналниот секрет. Причини за...

Спас за секој пушач: Природен еликсир за чистење на белите дробови

Ако сте пушач повеќе од пет години, сигурно чувствувате последици од оваа нездрава навика. Бронхитисот, како и пушачката кашлица е сигурно нешто со што се...

ЧОМЛЕК – стар Битолски специјалитет кој го подготвуваше мојата баба

Фото и рецепт: Петар Попоски Кога бев дете и за зимскиот распуст одев кај мојата баба, барем два до три пати во текот на зимата, таа...

Како да ги заробите витамините во туршијата – ова е вистинската...

Без готвење и конзервански, старата добра туршија чува изобилство од витамини и други состојки, па здравиот зеленчук и овошје може да се јаде во...

Изгубила 20 килограми со овој неверојатен пијалок. Досега непрочитана – диета...

Луѓето обично го започнуваат денот со шолја кафе. Кафето е диуретик и помага за подобро празнење на цревата, но кафето исто така може да...

Овој напиток ќе ве подигне од МРТВИТЕ

Нема да ве лажеме: овој напиток е многу интензивен. Содржи лимонов сок, лук, ѓумбир и кајенска пиперка, а доволни се околу 60 мл за...

Неколку лековити рецепти од тефтерот на баба ми – за бешика,...

За слабеење: Половина чаша овес ставете во кесичка од газа. Со овесот, во кесичката ставете чист камен. Вреќичката добро врзете ја и спуштете ја на дното од...

Овој стар германски лек ги чисти артериите подобро од било кој...

Комбинацијата на овие супер здрави состојки има голем ефект врз целото тело. Овој природен лек ги чисти артериите и спречува појава на калцификација во телото. Комбинацијата...

40-дневен режим за одзатнување на крвните садови

За ослободување од токсините во крвта, зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно чистење од наслаги, се препорачува нивно прочистување кое може да...

Секој ден јадел лук на гладно – еве што му се...

Овој човек кој претходно боледувал од многу болести и имал слабо здравје, денес е здрав како дрен бидејќи секој ден јаде лук на гладен...