Дома Тагови лук

Таг: лук

Д-р Несторовиќ објасни: „Само на овој начин лукот делува како антибиотик,...

Што е она што е лековито во лукот? Како правилно се конcyмира? Дали лукот може да биде алтернатива за оние што од некакви причини...

Една лажица од ова и сите цвеќиња што ги имате ќе...

После долготрајната зима во која цвеќињата најчесто вегетираат за да ја сочуваат енергијата, напролет им е потребна прихрана за да добијат сила и да...

За 10 дена од 6 главици лук може да добиете 60,...

Младиот лук е зеленчук кој има специфичен вкус, многу е здрав и треба често да се јаде, бидејќи меѓудругото помага да го зачуваме здравјето...

АКО ВАКА ГО ЈАДЕТЕ ЛУКОТ – НЕГОВОТО ДЕЈСТВО Е МАКСИМАЛНО: Не...

Нутриционистката Бранка Мирковиќ открива како е најдобро да се јаде лук, дали е вистина или е мит дека не го сакаат луѓето со низок...

ЌЕ ИМАТЕ ЛУК ВО НЕОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ: Еве како лесно да го...

Лукот е една од најздравите намирници, одличен е за јакнење на за имунитетот, дигестијата и многу други процеси кои се случуваат во нашиот организам....

МАРИЈАНА: Од кашлицата cон не ме фaќaшe, а ова беше мојот...

Фотографија и рецепт на Коцовиќ Маријана. „Сакам со вас да го споделам овој лек кој е многу здрав и ефикасен и делува веднаш за...

ГИ НАМАЛУВА ПРИТИСОКОТ И ХОЛЕСТЕРОЛОТ, ГИ ЛЕКУВА ВЕНИТЕ: Не ги фрлајте...

Според мислењето на голем број експерти, лушпата од лукот е дури побогата со здрави состојки од самиот лук. За лукот со години се зборува...

БРЗА ИЗЛЕАНА ПОСНА ПИТА: Едноставна и многу вкусна, за 10 минути...

Оваа пита е една од омилените кои ги правеше баба ми. Во различни краишта различно се нарекува, но тоа најмалку е важно. Ова е...

ШТО СÈ ЛЕКУВА 1 ЧЕШНЕ ЛУК: Сите народни рецепти за целосно...

Секој кој јаде по едно чешне лук секое утро четириесет дена, ќе може да ги види ѕвездите дури и преку ден. Веројатно е излишно...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА КАШЛИЦА: По една лажица трипати дневно, за три...

„Драги пријатели, се надевам дека со овој природен лек ќе ви биде подобро, но во секој случај не го заобиколувајте ниту својот лекар“, вели...