Дома Тагови лук во народна медицина

Таг: лук во народна медицина

НАЈДОБРИОТ ЛЕК ЗА СРЦЕ И ЧИСТЕЊЕ НА АРТЕРИИТЕ: Ги одбива дури...

Коренот од рен е моќна намирница, познат природен лек за јакнење на имунитетот. Но, доколку ми се додадат домашен мед, сок од лимон и...

ШТО СÈ ЛЕКУВА 1 ЧЕШНЕ ЛУК: Сите народни рецепти за целосно...

Секој кој јаде по едно чешне лук секое утро четириесет дена, ќе може да ги види ѕвездите дури и преку ден. Веројатно е излишно...