Дома Тагови лиснати печива

Таг: лиснати печива

РЕЦЕПТ ЗЛАТО ВРЕДЕН: „Солзи сами капат, секогаш кога ќе ги пробам“

Аурора овојпат нè изненади со нејзиниот најнов рецепт за кој вели дека не се „жу жу“, „мастчиња“ или како што популарно се познати во...

ДУША МЕКИ: Развлекувам кора, ја филувам и виткам, а потоа сечам...

Откако го научив овој рецепт многу брзо и едноставно правам солени печива, речиси секој втор ден, никогаш не ни здодеале. Штом ги изедеме, а...

Поради оваа тајна, печивата ќе ви излегуваат совршени: Се изедоа додека...

Запишете си го рецептот на Валентина за највкусното полнето печиво. Печивата се многу познати во нашите краишта особено кога се полнети со фил од...

Рецептот на свекрва ми за најубавата лисната погача: само 10 минути...

Овој рецепт за лисната погача го добив од свекрва ми која знае многу рецепти кога станува збор за тесто. Без разлика дали е за...

„Како ли не го знаев рецептов порано“: Лиснато тесто кое расте...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 100 мл вода, рамна мала лажичка сол, 50 г путер, 250 г брашно (ако можете да најдете специјално протеинско брашно за леб...

ЛИСНАТИ РОЛНИЦИ СО ПАВЛАКА – толку се меки што веднаш ќе...

Рецепт на Том Филос – Лиснати ролнички со павлака. Одличен рецепт за многу меки печива, лесни како памук, а вкусот е неодолив. Запишете си...

Лиснати ролнички со павлака – се топат во уста, многу се...

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Лиснати ролнички со кисела павлака. Одличен рецеп за многу меки печива, лесни како памук, а вкусот...