Дома Тагови лек за рак

Таг: лек за рак

Лек против секакви болести, мешавина од 2 состојки, лекува сè што...

Овој лек е толку едноставен за правење, а ќе ви бидат потребни само 2 состојки за да го подготвите. Научниците неодамна докажаа дека оваа...

Замрзнатиот лимон е полековит од обичниот, еве како се користи

Лимонот е цитрусно јужно овошје. Елипсовидниот, жолт плод на лимоновото дрво се користи за кулинарски и некулинарски цели ширум светот, првенствено поради неговиот сок. Пулпата...

Наодите потврдиле, не им се верувало на докторите – се излекувала...

Кендис-Мари Фокс била шокирана кога лекарите и соопштиле дека има рак на штитната жлезда кој се проширил и на другите органи и дека според...

Лична приказна: Хлорофилот и мојот инает ме спасија од рак во...

Владан Весковиќ од Врњачка Бања успеа да го победи ракот на хранопроводникот и тоа во четвртата фаза. “Нема да ми верувате, ама инаетот ми помогна”,...

Ми рекоа дека има многу малку надеж да преживеам – Куркумата...

Дајнеке Фергусон после три неуспешни дози хемотерапија и четири неуспешни трансплантации на матични клетки, почнала да зема дневна доза куркумин, главната состојка на куркумата. На...

Успешно го излекувала ракот на дебело црево: Не можеле да поверуваат,...

Ајвелис Пејџ на 37 годишна возраст заболела од рак на дебело црево. Била во многу тешка здравствена состојба и ништо не и’ помагало. Таа одбила...

Монасите бесплатно делат лек против рак: Го прават од отровна билка,...

Братислав Јанковиќ открива зошто манастирскиот еликсир кој монасите го делат бесплатно, е баран од илјадници луѓе. Иако информацијата за оваа билка од Хиландарскиот манастир се...

По неуспешното лекување на клиниките, нашол лек во шумата и напишал...

Александар И.Солженицин (11.12.1918 – 03.08.2008) бил руски писател и нобеловец. Зимата, фебруари 1945 година бил уапсен за антисоветска пропаганда и осуден на 8 години...

Лек за вишок килограми: Овој чај го топи салото, лекува тешки...

Оревите се познати по своите лековити својства, навистина се единствени поради самиот факт дека од нив може да се искористи и лушпата и плодот...

Овој лeк ми го спаси животот: имав тумор на црн дроб,...

Sonia Andreev за читателите на НМД.мк го откри рецептот за приготвување на природен лек за кој вели дека и го спасил животот. “Еве да ви...