Дома Тагови лек за кашлица

Таг: лек за кашлица

Сируп против кашлица кај деца и возрасни

Првиот рецепт ни го испрати наша редовна читателка. Рецептот е проверен и ефикасен, па запишете си го, да го имате за секој случај. РЕЦЕПТ 1 Потребни...

Циметот и жалфијата заедно – посилни се од секоја хемија: Овие...

Хипократ уште многу одамна го поставил прашањето: Зошто да умре човек во чија градина расте жалфијата? Зимата многумина од нас поскоро би ја преспале како...

Пушите подолго од пет години? Овој рецепт ќе ви ги спаси...

Споделете со вашите пријатели! Доколку вашиот пушачки стаж е подолг од пет години, веројатно патите од хроничен пушачки бронхитис кој е проследен со тешка и...

Народен лек против кашлица, бронхитис и ларингитис

Овој напиток може да ја излекува дури и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излекува современата медицина. Ова е многу ефикасен народен лек не...

Сируп против кашлица и болки во грлото

Сезона е на настинки, ослабен имунитет, растечен нос, болно грло, кашлица, се слева низ грло... Потребни состојки: 500 мл вода, 400 г шеќер (по можност кафеав, но...

Домашен лек од само две состојки, ја смирува кашлицата за само...

Сирупот се чува во фрижидер, а се употребува како и секој друг сируп, по една лажица трипати на ден, распоредени на еднакви временски растојанија. Ова...

Природен лек: Против кашлица и бронхит – без несакани ефекти!

Ова се два многу ефикасни лекови, кои доколку започнете да ги консумирате на почетокот од настинката, ќе се спасите од можни понатамошни компликации како...

Дуњите се одличен лек за желудникот, цревата и белите дробови ако...

Што се' може да лекува дуњата – рецептите се најдолу во текстот. -Лековити се и плодовите и листовите и семето, а посебно сокот и сирупот....

Не го фрлајте кочанот од пченка, може да се искористи за...

Сите знаете што е ова на сликата. Има разни називи: кочан, клас, кучен... дополнете. Порано, во долгите зимски ноќи, луѓето ја ронеле пченката, а овие...

Лек со Слаткарче за висок притисок, болно срце, кашлица и исфрлање...

СЛАТКАРЧЕ - Pelargonium odoratissimum, мискимбре, итер, барбароза, пеларгониум, миск, сардела, атрче ... ☀️ ако се сетите дополнете и вие ❤️ Исто како што здравецот е карактеристичен...