Дома Тагови лек за кашлица

Таг: лек за кашлица

Народен лек за бели дробови според билкарот Мартин Најдовски – за...

I РЕЦЕПТ - Лек за бели дробови според билкарот Мартин Најдовски – лекува бронхитис, кашлица и други респираторни болести. Пишува Мартин Најдовски – Лек...

Кралскиот босилек помага кај кашлица и настинки, а пробајте го и...

Билката босилек честопати со својот изглед наликува на листот од пеперминт, со кој е во сродство. Неговите листови со силен мирис најчесто се користат...

Седумте величенствени: Моќни народни лекови кои ја смируваат кашлицата, ве ослободуваат...

Ги опоравуваат белите дробови во најкраток рок! Упорната и долготрајната кашлица може да биде многу исцрпувачка и да го ослабе организамот. Ви откриваме седум природни...

Бронхитисот исчезнува како со рака однесен: Помешајте банани и вода и...

Лековитата смеса од банани е одлично природно средство против кашлица чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица, како и на бронхитис. Посебно...

5 моќни облоги против кашлица: Преку ноќ ја ублажуваат и најсилната...

И најсилната кашлица престанува за само една ноќ. Ова се неколку рецепти од традиционалната медицина кои ги користеле нашите баби, а кои се најефикасни...

Лек со Слаткарче за кашлица и исфрлање на секрет од белите...

Рецепти за приготвување на природни и ефикасни лекови со оваа билка: СЛАТКАРЧЕ – Pelargonium odoratissimum, мискимбре, итер, барбароза, пеларгониум, миск, сардела, атрче … ако се...

Исфрлете ја лепливата слуз од вашите бели дробови и синусите –...

Познато е дека грипот и настинката бараат лекување со одмор. Доколку не се одлежат како што треба, а тоа подразбира барем десет дена строго...

Најдобриот природен лек од 2 состојки за бели дробови и дишни...

Во оваа статија ви го откриваме рецептот за чистење на белите дробови и дишните патишта. Станува збор за една многу лековита билка која малку...

Нашите баби знаеја најдобро: Еве како се лекува астма, бронхитис и...

Голем број страдаат од белодробни заболувања како астма, бронхитис и разни видови кашлици. Инфекциите, алергиите и пушењето може да предизвикаат одреден тип на белодробни болести...

Лек за исфрлање на секретот од вашите бели дробови на природен...

Во продолжение прочитајте 6 ефикасни рецепти за исфрлање на слузта од белите дробови и синусите (носот и грлото). Рецептите се едноставни, а се приготвуваат...