Дома Тагови лек за кашлица

Таг: лек за кашлица

Бабини древни лекови за упорна и долготрајна кашлица: Имаат силно дејство...

Бабини древни лекови за лекување на тврда и упорна кашлица која трае долго време. Кашлицата може да биде предизвикана од различни причинители, а нејзината...

МАРИЈАНА: Од кашлицата cон не ме фaќaшe, а ова беше мојот...

Фотографија и рецепт на Коцовиќ Маријана. „Сакам со вас да го споделам овој лек кој е многу здрав и ефикасен и делува веднаш за...

МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТ ЗА ЛЕКУВАЊЕ КАШЛИЦА: Оваа билка ги чисти белите дробови...

Моќната состојка содржана во слаткиот корен ја прави корисна во чајната мешавина што се правела во старите времиња во манастирите, за лекување кашлица, чистење...

Овој сируп спречува вирусни инфекции, кашлица, настинка и грип уште од...

Кашлицата најчесто се јавува како последица на вирусна или бактериска инфекција на респираторниот систем. Освен кашлица може да се јави и течење од носот,...

Овој сируп спречува кашлица како шега веќе од првиот ден на...

За домашниот сируп приготвен од мајчина душица и ѓумбир, велат дека ја лекува кашлицата како од шега. Овој рецепт се споделува од човек на...

Златниот рецепт на баба Лиле за дијабетес со ореви и слаткарче:...

Современиот свет се соочува со голем број хронични болести и метаболни болести од кои стра даат сè поголем број луѓе. Истовремено се чини дека...

Чај од кромид и ловоров лист – го олеснува искашлувањето и...

Чај од кромид и ловоров лист против кашлица - белодробните крила ќе ви бидат чисти за 3 дена. Проверен природен лек кој се подготвува...

Поради кашлицата не можела да спие и ја будела ќерка си...

Фотографија и рецепт на Коцовиќ Маријана. Сакам со вас да го споделам овој лек кој многу здрав и ефикасен, делува веднаш за неколку дена!...

Чај кој ги чисти белите дробови од густа слуз, ја смирува...

Здраво на сите. За сите вас кои сакате да ги прочистите белите дробови или имате проблем со хронична кашлица имам еден проверен рецепт од...

Рецепти со лековитото „слаткарче“ за кристално чисти бели дробови, нормален притисок...

Родот Pelargonium (герании) вклучува претставници кои се познати по своите прекрасни цветови и препознатливиот мирис. Во медицински цели најмногу се исползува билката Pelargonium sidoides позната...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"