Дома Тагови кремаста торта

Таг: кремаста торта

БОМБА ТОРТА: Долго го имам рецептот на хартија, никако да дојде...

Уште многу одамна една пријателка ми го даде рецептот напишан на хартија и само го имав пикнато во тефтерот со рецепти. Никако да му...

Одлична торта на која нема да можете да и одолеете и...

Се користи тркалезен калап 32 см Потребни состојки: 6 белки 4 лажици брашно 6 лажици шеќер Ќе ви биде потребно уште: 100 г нутела, лешници и бисквити За фил: 1 литар...

ХИТ ТОРТА од лешник, кокос, бисквити – Сите ми го бараат...

Оваа торта стана апсолутен хит, сите ми го бараа рецептот! Потребни состојки: 1 литар млеко, 2 пудинг од ванила, 250 г шеќер, 3 ванилин шеќер, 1 чоколадо за готвење, 200 г...

Кремаста торта – толку вкусна и сочна што корите воопшто не...

Освежителна, не е многу тешка, се топи во уста. Потребни состојки: 10 белки 500 г шеќер 2 лажички лимонов сок За фил 1: 10 жолчки 5 лажици шеќер 5 лажици брашно 500 мл...

Наполитанка торта за 20 минути! Брзо и едноставно!

Ова е навистина фантастична кремаста торта која пред се многу брзо се приготвува, а вкусот е мммммм.... Потребни состојки: 8 белки, 8 лажици шеќер, 10 лажици мелени ореви, 2...

Торта без готвење и печење со бисквити, готова за 10 минути

Кремаста, вкусна.... брза и едноставна. Потребни состојки: 3 шлаг креми од чоколадо 500 мл чоколадно млеко 100 мл млеко 200 г путер / маргарин 100 г чоколадо за готвење 2 жолчки 100...

Тортата која стана апсолутен хит на интернет – денес ја направив...

Многу лесна торта во која многу малку се става шеќер, во споредба со другите торти. Потребни состојки: 1 литар млеко, 2 пудинг од ванила, 250 г шеќер, 3 ванилин...

За 10 минути се изеде тортата, немав време да направам повеќе...

За 10 минути се изеде тортата, немав време да направам повеќе фотографии – една од најубавите торти што се топи во уста! Мора да ја...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"