Дома Тагови Красула

Таг: Красула

Сите го имаме „Дрвото на парите“: Лековити својства за кои малкумина...

Го имам ова цвеќе со години, а не знаев за што сè е способно. Неодамна дознав за неговите лековити својства, ги испробав и навистина...

ЕФИКАСЕН МЕТОД СО КОЈ „ЦВЕЌЕТО КОЕ НОСИ ПАРИ“ ЌЕ РАСВЕТА КАКО...

Оваа билка е меѓу омилените салонски цвеќиња, а најчесто се подарува за среќен почеток на некоја работа или бизнис, бидејќи се верува дека му...

Дрво на парите: Засадете го ова растение кое лесно се одгледува,...

За ова растение се верува дека привлекува успех, богатство и просперитет, а има и лековити својства. Дрвото на парите, красула е исклучително интересно домашно...

За ова растение се верува дека привлекува успех, богатство и просперитет,...

Дрвото на парите, красула е исклучително интересно домашно растение за кое се поврзани многу митови. Според традицијата, ова растение внесува позитивна енергија и изобилство...

Три супербилки кои повеќекратно ја возвраќаат љубовта

Моментно повеќето од нас поминуваме доста време дома во самоизолација и имаме многу малку контакт со природата, а постојано сме бомбардирани со извешати, податоци...

Мевлем за кожни заболувања, хемороиди, артритис: Оваа билка сите ја имаме...

Красулата најчесто ја препознаваме како драга билка која носи среќа и пари во домот, но покрај овие верувања кај народот, таа се одгледува и...

Имам Красула (цвеќе на парите) неколку години и не ми цвета:...

Красулата е често домашно растение кое речиси секој дом го има. Дури и почетниците со него можат доста успешно да се справат, бидејќи не...

Красула: ако сакате добра енергија и многу пари, еве како треба...

Сrasula ovata е билка чие присиство, според фенг шуи, привлекува позитивна енергија и пари. Затоа сите ја сакаат во својот дом, а особено во...