Дома Тагови компир салата

Таг: компир салата

КРЕМАСТА ПОСНА КОМПИР САЛАТА, никој не останал рамнодушен кога вака ќе...

Можете да додавате или одземате состојки/намирници по ваша желба и вкус, но испробајте го и овој начин, верувам дека ќе бидете задоволни од вкусот,...

Компир салатата е секогаш вкусна, ама никој не останал рамнодушен кога...

I РЕЦЕПТ - Компир салата (посна) – вака ја правам веќе со години и никој не останал рамнодушен. Можете да додавате или одземате состојки/намирници...

Салата за 5 минути – една со сусам, втора со јајца...

Сусам салата за 10 минути готова – одлична за слави, прва се изедува, но може да се послужи и како предјадење како додаток на...

Компир салата: секогаш вкусна и секогаш може различно да се приготви

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ ЗА 4 ЛИЦА: 1 кг компир 100-150 мл маслиново масло 1 лажица сенф Неколку лажици лимонов сок 1 црвен кромид исечкан на коцки 1 рака сечкан магдонос 1 лажица...

Компир салата – вака ја правам веќе со години и никој...

Посно! Потребни состојки за 4 лица: 1 кг компир 100-150 мл маслиново масло 1 лажица сенф Неколку лажици лимонов сок 1 црвен кромид исечкан на коцки 1 рака сечкан магдонос 1 лажица...