Компир салатата е секогаш вкусна, ама никој не останал рамнодушен кога вака ќе ја приготвам

I РЕЦЕПТ – Компир салата (посна) – вака ја правам веќе со години и никој не останал рамнодушен. Можете да додавате или одземате состојки/намирници по ваша желба и вкус, но испробајте го и овој начин, верувам дека ќе бидете задоволни од вкусот, совршен е. Салатата е одлична и за посни денови.

Потребни состојки за 4 лица: 1 кг компир, 100-150 мл маслиново масло, 1 лажица сенф, неколку лажици лимонов сок, 1 црвен кромид исечкан на коцки, 1 рака сечкан магдонос, 1 лажица сув зеленчуков зачин (вегета), сол и црн пипер по вкус

Постапка: Компирот излупете го и сварете го во солена вода. Додека компирот се вари, направете маринада од сите состојки (освен магдонос). Добро измешајте и оставете на страна додека компирот да биде готов.

Варениот компир исцедете го од водата и додека е топол исечете го на дебели коцки или тркалца. Исечениот компир не чекајте да излади, туку веднаш прелијте го со дресингот и добро измешајте. На крај наросете со магдонос. Оставете да излади или уште додека е млак послужете го.

II РЕЦЕПТ – Со години ја правам – највкусната компир салата со пилешко месо, без мајонез

Рецепт и видео прилог на “Шерпица Рецепти” – Компир салата. Ќе ви откријам една тајна за замена на мајонезот во салатите. Рецептот за вкусната компир салата не содржи ниту мајонез, ниту павлака, а сепак таа е кремаста и сочна. На овој начин ја приготвувам веќе со години.

Потребни состојки: 500 г пилешки гради (или приближно 1 парче), 1 кг компир, 200 г моркови. За замена за мајонез: 2 варени јајца, 100 мл масло, 1 лажичка сенф, може и повеќе, 1 лажичка лимонов сок (или оцет), малку сол по вкус

И уште: 3 средни кисели краставички, 1 главица кромид, 2 лажици оцет, 1 лажичка сол ли по вкус, малку црн пипер, 1 лажичка толчена лута пиперка (може и слатка)

Постапка: Во едно тенџере ставете да се варат компирите, морковите и пилешкото месо. На страна сварете две јајца. Варените јајца изладете ги, па со рачен плендер измиксајте ги со лажичка сенф. Во кремастата смеса постепено додавајте 100 мл масло.

Посолете и зачинете со лимонов сок или јаболкова киселина. На овој начин за 5 минути ќе добиете многу вкусен мајонез (200 г). Морковите и компирите исечете ги на тенки ленти. Ножот малку намастете го и многу полесно ќе го сечете компирот без да ви лепи.

Месото ситно исечкајте го, а кромидот и киселите краставички исечете ги на лентички или ситни коцкички. Зачинете со толчена сува пиперка, црн пипер и сол по вкус. Сите состојки измешајте ги во поголем сад и додадете две лажици оцет. Убаво промешајте за да се изедначат состојките.

Салатата е многу вкусна, но доколку салате да биде уште покремаста, додадете уште некоја лажица кисела павлака или мајонез по вкус. Деталите од постапката можете да ги погледнете во видеото ОВДЕ.

Претходна статијаБрз кокос ролат готов за 15 минути, излегува многу, а прв се изедува од трпезата
Следна статијаАко јадете макар една мандарина на ден ќе го подобрите целокупното здравје