Дома Тагови Компир манџа

Таг: Компир манџа

ВАКВА ЧОРБА НЕМАТЕ ПРОБАНО ДОСЕГА: врвна чорба од компир и месо,...

Сите ја сакаат чорбата од компир и месо, а приготвена според овој рецепт таа е највкусна. Секој си има свој рецепт за познатата „компир...

Чорбата на моето детство и првото јадење кое научив да го...

Ова јадење ми е омилено, не само затоа што е вкусно, туку затоа што ме враќа назад во убавите спомени. Ова е мојот рецепт. Потребни...

Компир манџа со колбавче, брзо и многу вкусно јадење

Уште едно вкусно јадење „на лажица“. Домашни колбаси, компир, кромид.... Потребни состојки: 1 поголема главица кромид 2-3 лажици масло 1-2 домашни колбаси (количина по избор, може и повеќе) 3-4...

Топла и вкусна ЧОРБА: Заштедете време и направете СОВРШЕН ручек!

Потребни состојки: 400 г јунешко месо 1 главица кромид 2 чешниња лук 2 моркови 100 г целер 500 г компир 200 мл доматен сос 100 мл бело вино 1 ловоров лист Сол, црн пипер,...

Компир со мелено месо: феноменален ручек за 30 минути!

Потребни состојки: 500 г компир 350 г мелено месо 1 главица кромид 1 морков 2 црвени пиперки (150 г) 500 мл врела вода 200 г пасирани домати 50 мл павлака за готвење зачини:вегета,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"