Дома Тагови колач со вкус на баклава

Таг: колач со вкус на баклава

СО ВКУС НА БАКЛАВА: Рецепт за брз и сочен колач со...

Колачот наречен „лажна баклава“ е еден од омилените, затоа што освен што се приготвува многу лесно и брзо, има вкус на баклава, многу е...

СЕ ТОПИ ВО УСТА: Најбрзиот и најдобриот колач со гриз, многу...

Многу брзо се приготвува, едноставен е, а толку е вкусен и сочен што се топи во уста. Сите состојки се мешаат, се пече, се...

БАКЛАВА СО КРЕМ ПЕЧЕНА ВО КАЛАП ЗА МАФИНИ: Полесна и побрза...

Рецептот на Марија многу потсетува на баклава, но всушност е колач кој се прави многу побрзо од баклавата. Вкусот е сличен бидејќи се прави...

НАЈУБАВИОТ ПРЕЛИЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО: Толку сочен и вкусен каков што...

Толку сочен и вкусен колач што не може да се опише со зборови. Колачот не содржи брашно, а се состои од чоколадо, портокал и...

ЗА 10 МИНУТИ: Брз сочен колач со ореви – Сè по...

Многу вкусен и сочен колач со вкус на баклава, но со поинаква текстура и мекост. Мора да го пробате, овој колач се топи во...

Сочен колач со вкус на баклава – брзо се прави и...

Овој навистина одличен рецепт ни го претстави нашата драга членка Билјана Димова во групата НМД рецепти. Превкусниот парен колач го испроба и нашата драга...

Брз колач со гриз, неверојатно вкусен, сочен и мек

Многу брзо се приготвува, едноставен е, а толку е вкусен и сочен што се топи во уста. Сите состојки се мешаат, се пече, се...

ЛЕЊА (мрзлива) БАКЛАВА: сите состојки се мешаат, се пече 30 минути...

Фото и рецепт: Светлана Нешковиќ. Колачот се приготвува за малата пауза што си ја имате за кафе. Многу едноставно и брзо се приготвува, а добивате колач...

Македонски колач: додека го печете цела куќа мириса, а за вкусот...

Мајка ми одамна го прави за посна слава, но јас го правам и во обични денови зошто е многу сочен, мирисен и ароматичен. Дома...

Баклава колач со мерки на чаша – готова за 30 минути

Потребни состојки: 4 јајца 2 шолји шеќер 1 шолја масло 1 шолја млеко 1 шолја гриз 1 шолја остро брашно 2 шолји мелени ореви За шербет: 500 мл вода 2 шолји шеќер Постапка: Пенасто изматете ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"