Дома Тагови колач со пудинг

Таг: колач со пудинг

КОЛАЧ СО БАНАНИ: Многу едноставен за приготвување, за 15 минути е...

Ако барате едноставен колач кој е вкусен, кремаст, брзо се прави, а покрај тоа е и многу евтин, така што мора да го испробате...

Сè што сакате на едно место: Брз КРЕМ КОЛАЧ со кекси,...

Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од "Емилина Кујна" - Брз крем колач во три слоја. Можеби на прв поглед ќе ви делува...

Колач од еден сад без печење – совршен десерт – толку...

Рецепт и видео презентација на Бојана од Sace Recepti – Колач од еден сад. Толку е едноставен и совршен што можат да го прават...

Најкремастиот колач во светот – ЧОКОЛАДЕН ПУДИНГ КОЛАЧ по стар рецепт,...

Чоколаден пудинг колач – Сочен и превкусен, постар рецепт, одличен десерт - Многу вкусен колач по стар рецепт со многу вкусна подготовка. За приготвување на овој...

BABY Гриз колач без печење, а готов е за 20 минути

Колачот може да се приготвува во сите сезони, може да се комбинира со сезонско овошје или овошје по ваша желба. Многу брзо, лесно и...

Екстра брз колач – КРАТЕР КОЛАЧ со крем

Ако сакате брз колач со бисквит и крем , тогаш ова е вистинскиот избор за вас, екстра брз колач, сè во едно. Бисквитот од...

Вкусен колач кој често го правам зошто е многу едноставен, брз...

Фото и рецепт: Весна Вртариќ Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 4 лажици какао (+ 4 лажици чоколадо во прав) 6 лажици брашно 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 150...

БИКСКВИТ КОЛАЧ со еурокрем, готов за 15 минути, кремаст и вкусен

Потребни состојки: 400 г бисквити 1 литар млеко 3 пудинг од ванила 1 тегла еурокрем (количината е по желба, може и помалку) 250 г шеќер 250 г путер/маргарин 100 г чоколадо 100...

Брз ПУДИНГ КОЛАЧ со дупчиња, превкусен, сочен и декоративен

Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 4 лажици какао 4 лажици чоколадо во прав 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 150 мл масло 150 мл млеко За жолт крем: 2...

Ванилин колач со јаболка…поедноставен не може да биде!

Одличен колач кој брзо се приготвува а има освежувачки вкус, ви го препорачувам... Потребни состојки: 4 јајца 1 шолја шеќер од 200 мл 1 шолја млеко 1 шолја масло 2...