Фото и рецепт: Весна Вртариќ

Потребни состојки:

6 јајца

6 лажици шеќер

4 лажици какао (+ 4 лажици чоколадо во прав)

6 лажици брашно

1 прашок за печиво

1 ванилин шеќер

150 мл млеко

150 мл масло

Крем од ванила:

2 пудинг од ванила

900 мл млеко

6 лажици шеќер

150 г путер

Крем од чоколадо:

2 пудинг од чоколадо

800 мл млеко

6 лажици шеќер

100 г путер

Постапка:

Се матат јајцата (одвоено белки и жолчки) и постепено се додаваат останатите состојки (прво жолчките изматете ги пенасто со шеќер и ванилин шеќер, па додадете масло и на крај сувите состојки, па со лажица додадете го снегот од белки).

Смесата за пандишпанот се излева и се пече во намастено и набрашнето тавче малку помало од она од рерната (на 180 степени, 20-25 мин). Печената кора уште топла можете да да ја избоцкате со врвот од дрвена лажица.

Крем од ванила: сварете 2 пудинзи од ванила во 900 мл млеко со 6 лажици шеќер и 150 г путер. Топлиот пудинг веднаш се излева врз кората. Израмнете убаво за да се пополнат дупчињата.

Потоа пригответе го чоколадниот пудинг и прелијте го врз ванилата.

Јас одозгора го нашарав со бело чоколадо.

Фото и рецепт: Весна Вртариќ