Дома Тагови колач со пудинг

Таг: колач со пудинг

Фантазија од колач за 10 минути: ЛЕДЕН ВЕНЕЦ

Потребни состојки: 800 мл млеко 7 лажици шеќер 3 пудинзи со вкус на ванила 1 лажица густин 400 мл слатка павлака за шлаг ½ кесичка желатин и 2 лажици вода 150...

Колачиња кои се топат во уста, готови се за 15 минути

Потребни состојки: 220 г брашно 120 г путер на собна температура 100 г шеќер 1 пудинг од ванила Dr.Oetker 2 жолчки 2 лажици млеко За наросување и декорација: 3 лажици шеќер во...

ЧОКОЛАДЕН ЈАФА КОЛАЧ – рај за непцето

Потребни состојки: 2 јајца 100 г шеќер 1 портокал – ситно рендана кора + сок Малку арома од ванила по желба 4 лажици масло 100 мл млеко 150 г брашно (половина...

Колач со ореви и пудинг – мора да земете уште едно...

Се топи во уста! Потребни состојки: 5 јајца 5 лажици шеќер 5 лажици брашно 5 лажици мелени ореви 1 прашок за печиво Прелив: 300 г шеќер 500 мл вода Фил: 3 пудинг од ванила 1 литар...