Дома Тагови Колач со малини

Таг: Колач со малини

Колач без мерење и вагање: јогуртен колач со малини

Колачот е превкусен, брзо и многу едноставно се приготвува! Потребни состојки: 4 јајца, 1,5 шолја брашно, 1 шолја шеќер, 1 шолја јогурт, ½ шолја масло, ½ прашок за печиво, 1 лимон –...

Бисквитна торта со малини без печење – за 20 минути е...

Многу вкусна, мека, кремаста, освежителна... Потребни состојки: 400 г бисквити За фил од малини: 1 кг малини 150 г шеќер 15 г желатин 50 мл вода 100 мл вода За бел фил: 1 литар...

Брз овошен колач за кој ви се потребни помалку од 10...

Потребни состојки: 4 јајца 4 лажици шеќер 4 лажици брашно 1 лажица масло 1 прашок за печиво (а може и без него) За крем од малини: 3 пудинг од ванила (...

Фантастен брз посен колач со малини

Потребни состојки: Мерка е чаша од 200 мл 2 шолји меко брашно 2 шолји гриз 2 шолји шеќер 2 ванилин шеќер (20 г) 1 прашок за печиво (10 г) 1 чаша...

Рај и Пекол: најдобриот колач што сум го пробала во последно...

Рецептот е даден во две варијанти. Првата е доколку ја правите како колач, а вториот рецепт е за торта. Можеби ви изгледа голем и долг...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"