Дома Тагови Колач со малини

Таг: Колач со малини

ПРОЛЕТЕН КОЛАЧ СО ПИШКОТИ И МАЛИНИ: Кремаст вкус кој се топи...

Oвој пролетен колач е толку многу вкусен, кремаст и неодолив што никој не може да застане на едно парче. Сите вкусови се одлично искомбинирани,...

СОЧЕН КУГЛОФ СО МАЛИНИ И ЧОКОЛАДО: Толку е вкусен и неодолив,...

Мене ова ми е омилен куглоф колач со малини, не само поради неговата сочност, туку и неодоливиот мирис. Како памук е мек, секој залак...

ФАНТАЗИЈА: Брз колач кој се приготвува за 20 минути

Ова е омилениот колач на повеќето домаќинки, зашто се приготвува навистина многу брзо и лесно, додека вкусот е исклучително неодолив. Се приготвува со смрзнати...

Кремасти овошни коцки со малини: Фантазија колач без печење, само редите...

Речиси да нема некој кој не ги сака јагодите, малините и останатото бобесто овошје. Сочното овошје кое дава посебна свежина на колачите и тортите...

Вчера го направив колачот на Алекс: Кремаст и сочен вкус, особено...

Пробајте го рецептот на Алекс од каналот „Срдечна храна“ кој сите ги воодушеви. Мене овој колач ме врати во детството со својот неодолив вкус,...

МНОГУ ЛЕСЕН РЕЦЕПТ ЗА КОЛАЧ СО МАЛИНИ: Сите состојки ставете ги...

За подготовка на овој едноставен колач со малини ќе ви биде потребен само блендер или пак, користете миксер. Наместо малини може да користите боровинки,...

НЕЖЕН КОЛАЧ ОД МАЛИНИ: Целиот е кремаст и се топи во...

Доволно е само еднаш да го пробате, по првиот залак ќе се вљубите во тој кремаст, мазен, овошен вкус... А како само неодоливо мириса!...

Посен колач со малини без масло – само мешате и печете,...

Овој посен колач е толку добар, што штета е да не го направите. Се приготвува многу лесно и едноставно, а вкусот му е неодолив....

Колач без мерење и вагање: јогуртен колач со малини

Колачот е превкусен, брзо и многу едноставно се приготвува! Потребни состојки: 4 јајца, 1,5 шолја брашно, 1 шолја шеќер, 1 шолја јогурт, ½ шолја масло, ½ прашок за печиво, 1 лимон –...

Бисквитна торта со малини без печење – за 20 минути е...

Многу вкусна, мека, кремаста, освежителна... Потребни состојки: 400 г бисквити За фил од малини: 1 кг малини 150 г шеќер 15 г желатин 50 мл вода 100 мл вода За бел фил: 1 литар...