Дома Тагови колач со лешници

Таг: колач со лешници

„Додека го јадев стомакот ми благодареше“: највкусниот колач за љубителите на...

Изедов две парчиња од овој колач, а после посакав и трето. Но, ми беше срам од гостите пред нив да изедам половина торта, па...

ЧУДО ОД 3 ЈАЈЦА: Најбрзиот и најмекиот колач со фантастичен вкус...

Многу мек колач кој се топи во уста, а многу брзо и едноставно се приготвува. отребни ви се 3 јајца, малку млеко и крем,...

ЛЕШНИК КОЦКИ: Нешто највкусно и најкремасто што сум пробала во последно...

Овој колач е многу едноставен, а кремаст, нема на некој што не му се допаднал. Се печат набрзина две кори од белки со лешник,...

Едноставен колач со газирана вода и чоколадна глазура: има и вкус...

Еден совет: гответе со срце и сакајте го она што го правите. Готвењето нека ви причинува задоволство, а тоа е главната состојка со која...

СОЧЕН КОЛАЧ: Едноставен и брз, одличен за секоја пригода

Сочен и вкусен колач, а рецептот е навистина едноставен, можете да го приготвите брзо и без многу мака, одличен за сите пригоди и за...

Овој колач не знам како се вика, едноставен, превкусен и многу...

Ова навистина мора да го пробате!!! И тоа е се’ што ќе ви кажам... Потребни состојки: 100 г суви сливи 100 г суви кајсии 100 г цели ореви 100...

КОЦКИ ОД ЛЕШНИК – нешто превкусно што сум пробала во последно...

Потребни состојки за кори (х2!) 4 белки 120 г шеќер 150 г мелени лешници За крем: 6 жолчки (екстра свежи) 10 лажици шеќер 1 путер/маргарин (250 г) 2 пудинг од чоколадо 600-700 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"