Дома Тагови колач со крем

Таг: колач со крем

НАЈУБАВИОТ ОВОШЕН КОЛАЧ: Се прави низ цела година, за половина час...

НАЈУБАВИОТ ОВОШЕН КОЛАЧ: Се прави низ цела година, за половина час е готов! Рецептот е лесен и едноставен, а колачот се приготвува од состојки...

ТИТОВ КОЛАЧ: Старински колач кој сите го правеа во Југославија, а...

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува...

Уживање кое се топи во уста – кремаст млечен колач

Фото и рецепт: Александра Шуманова Рецептот за овој вкусен и кремаст колач ни го претстави нашата драга членка Александра Шуманова во групата НМД рецепти. Колачот...

Колач од вишни со гриз готов за 20 минути

Пред неколку дена го пробав овој колач и навистина уживав во него. Лесен крем, слатко-кисела комбинација, лесно за приготвување, одлично! Постојат слични рецепти, но не...

ЧУДО од 7 јајца кој ќе ве воодушеви со вкусот, се...

Се користи плех со димензии 30х20 см. Потребни состојки: 150 г шеќер 1 ванилин шеќер 1 јајце 200 мл млеко 180 г мелени ореви, лешници или комбинација 100 мл масло 200 г...

ДЕЛТА – 1001 ЛИВЧЕ: Колачот кој сите го обожуваат и бараат...

Потребни состојки: 1 лиснато тесто За фил: 3 пудинг од ванила 2 жолчки 200 г путер 200 г маргарин 200 г шеќер 1 шлаг пена 1 литар млеко Постапка: ФИЛ1: пудинзите и жолчките сварете ги...

Толку е сочен овој колач што греота е да не се...

Драги мои, ова е мој колач, толку многу е вкусен и сочен, што е греота е да не го пробате – уживајте! Потребни состојки за...

Колач набрзинка – ПAРФЕ КОЦКИ – одличен за разни пригоди

Овие парфе коцки моите дома многу ми ги сакаат а и не мора да бидат во фрижидер, па се практични за сервирање на маса,...

За овој колач сите ми бараа рецепт и се изеде за...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 10 белки, 250 г шеќер, 300 г ореви (или печени и лупени лешници), 3 лажици брашно, 1 кесичка прашок за печиво. За крем: 10 жолчки, 220 г шеќер, 3 кесички пудинг...

Некогаш одамна беше екстра популарен, но веќе долго е заборавен –...

Некогаш беше многу популарен и омилен, а веќе долго време е заборавен. Не само што не сум го направила цела вечност, туку и не...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"