Овие парфе коцки моите дома многу ми ги сакаат а и не мора да бидат во фрижидер, па се практични за сервирање на маса, бидејќи доста долго можат да стојат без да го изгубат обликот.

Потребни состојки:

6 белки

200 г шеќер

100 г путер/маргарин растопен

120 г брашно

2 лажици какао

за крем:

30 г желатин во прав (3 пакетчиња)

250 г шеќер во прав

6 жолчки

3 штангли/ребра чоколадо за готвење, растопено

800 мл слатка павлака

Постапка:

Белките изматете ги во цврст снег со шеќер, растопениот путер и брашното помешано со какао додавајте ги малку по малку и натаму миксајте со најмала брзина или мешајте со лажица.

Смесата ставете ја да се пече на намастен плех и обложен со хартија (28х37).

За крем: желатинот и шеќерот растопете ги во 350 мл вода, па ставете на тивок оган да се растопи убаво и мешајте со миксер додека да зоврие.

Изладете околу 10 минути, па додадете ги изматените жолчки и повторно миксајте со миксер додека повторно да зоврие. Изладете додека да стане млако, па поделете на два дела.

Во едниот дел ставете растопено чоколадо и шлаг од изматена 400 мл слатка павлака, па лесно промешајте со лажица.

Во вториот дел ставете шлаг од 400 мл слатка павлака и лесно промешајте.

Чоколадниот крем излејте го врз кората, израмнете и веднаш излејте го жолтиот крем, израмнете и по желба украсете со шлаг или чоколадна глазура или само изрендајте чоколадо.

Колачот оставете го на ладно добро да излади и да се стврдне, а потоа сечете го со влажен нож.