Дома Тагови колач со чоколадо

Таг: колач со чоколадо

ПИТА ОД ЧОКОЛАДО: Беше хит колач во 80-тите, го правев двапати...

Ова е една од најфините пити чиј рецепт е запишан во мојата стара тетратка кога бев млада домаќинка. Го правев двапати во три дена...

ДОДЕКА ТРЕПНЕШ, ЦЕЛИОТ СЕ ИЗЕДЕ: Колач со ореви, кекси и чоколадо

Колачот веднаш се разграбува штом ќе го принесам на маса. Буквално никој не може да му одолее, но и како би можел, ако се...

ЧОКОБАНАНА БАЗЕН – се пече 12 минути, не сум јадела повкусно

Потребни состојки: 4 банани 1 кора лиснато тесто 200 г црно квалитетно чоколадо 60 г брашно 4 јајца 4 жолчки 60 г шеќер 200 г растопен, течен путер +една жолчка за премачкување Постапка: Бананите излупете...

ЧОКО ПЛАЗМА ТОРТА – совршена комбинација од чоколадо и плазма, прсти...

Потребни состојки: 10 јајца 10 лажици шеќер 8 лажици ореви 4 лажици брашно 1 прашок за печиво За прелив: 500 мл чоколадно млеко Фил: 500 г шлаг шлаг во прав 600 мл кисела вода 700...

Чоколаден колач кој ми го изедоа за 5 минути, не успеав...

Потребни состојки: 120 г путер 2 јајца 8 лажици шеќер 4 реда чоколадо 200 г мелени ореви Малку рендано мускантно оревче 200 мл млеко 8 лажици брашно 1 прашок за печиво За крем: 500 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"