Дома Тагови колач од 3 состојки

Таг: колач од 3 состојки

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Брзи и многу вкусни

Чоколадните коцки се едни од омилените десерти кои се јадат во еден залак. Овојпат за вас подготвивме неколку предлози, од кој првиот колач се...

ВЕГАНСКИ КОЛАЧ СО ЧОКОЛАДО И ЈАТКИ: Повкусен не сме јаделе, колачот...

Со овој рецепт можете да приготвите многу вкусен вегански и здрав десерт. Земете неколку банани, какао и јаткасти плодови и направете прекрасен десерт без...

БРЗИНСКИ КОЛАЧ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ: За 1 минута се прави,...

Рецепт на Алена Митрофанова. Овојпат убавата Русинка Аленушка нè изненади со еден многу практичен рецепт кој се приготвува буквално за една минута. Добиеното тесто...

Најздравиот и најдиеталниот десерт што можете да го направите од 3...

Ако немате време за готвење, а сепак сакате со нешто вкусно и здраво да се засладите, овој рецепт е вистинскиот за вас. Овој колач...

КОЛАЧ ЗА ЗДРАВО СРЦЕ И СИЛНИ КОСКИ: Се приготвува за 1...

Овој колач не само што е многу вкусен, туку е многу здрав. Богат е со калиум и здрави антиоксиданти кои го подобруваат здравјето на...

Одличен колач од само 3 состојки – фантастично, мека, превкусна, а...

Звучи неверојатно, но со малку труд и сами ќе се уверите дека од само 3 состојки може да се направи оваа фантастична, мека, превкусна,...

Светски хит: колач од само три состојки

Потребни состојки: 3 јајца 120 г бело или црно чоколадо 120 г крем сирење Постапка: Најпрво вклучете ја рерната да се загрее на 170 степени. Чоколадото растопете го на пареа,...