Дома Тагови ќофте во сос

Таг: ќофте во сос

РЕЦЕПТОТ НА ФИЛОС ЗА ГУРМАНСКИ ПЛЕСКАВИЦИ: Го бараат и по ресторани,...

Кога немате идеја што ново да приготвите за прилог со некое месо или салата и кога мислите дека сите можни идеи се исцрпени –...

ЗА МЕНЕ ОВА ЈАДЕЊЕ Е НАЈУБАВО: Вака се прави совршено ќофте...

Направете ќофте според овој рецепт и сите воодушевете ги. Ова јадење има неодолив вкус, заситно е, а сепак секој побарува уште една чинија плус....

Плескавици гарнирани со рендан компир во вкусен млечен сос, заситно јадење...

Сопругот сака да ги јаде овие плескавици 3 пати во неделата. Не ми е тешко да ги правам бидејќи и мене ми стана омилено...

ЌОФТЕ ВО МНОГУ ВКУСЕН СОС: Без претходно пржење, многу едноставно, брзо...

Сè уште не знаете што да приготвите за утрешниот ручек? Ви предлагам да направите ќофте во доматен сос без претходно пржење. Ова јадење се...

ЌОФТЕ ВО МНОГУ ВКУСЕН СОС: Без претходно пржење, многу брзо, едноставно...

Сè уште не знаете што да приготвите за утрешниот ручек? Ви предлагам да направите жофте во доматен сос без претходно пржење. Ова јадење се...

Сочно ќофте: рецепт кој мора да го имате. Ќе го воодушеви...

Ова е познато старо македонско јадење. Потребни состојки: 500 г мелено месо, 1 кг кромид, 2 компири, 1 чешне лук, 1 лажичка црвен пипер во прав, 1 лажица доматно пире, 2 ловорови...