Дома Тагови ќофте во сос

Таг: ќофте во сос

Сочно ќофте: рецепт кој мора да го имате. Ќе го воодушеви...

Ова е познато старо македонско јадење. Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 кг кромид 2 компири 1 чешне лук 1 лажичка црвен пипер во прав 1 лажица доматно пире 2 ловорови...