Дома Тагови кашлица

Таг: кашлица

Народен лек за кашлица со кора од мандарини

Потребни состојки: ​ 50 г кора од мандарина 200 мл водка Стаклена тегла     Постапка: ​ 1.Смелете 50 грама кора од мандарина и ставете во тегла. 2.Сомелената кора прелијте ја со една чаша...