Дома Тагови кашлица

Таг: кашлица

Отежнатото искашлување може да има последици по здравјето, па затоа треба...

Секретот во дишните патишта бара лекување, бидејќи неговото задржување може да доведе до поголеми проблеми, вклучително бронхитис и воспаление на белите дробови. Дали знаевте дека...

Запишете го овој лек против кашлица: Сварете банана и уште 2...

Лековитата крема од банани е одлично природно средство против кашлицата, чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица и бронхитис. Особено е делотворна...

Како да се излечи настинка за 1 ден

Настинките и грипот се најчести заболувања на респираторниот тракт. Повеќето луѓе овие симптоми ги чувствуваат неколку пати во текот на годината, обично на пролет...

Лук и млеко – ЧУДО од лек за астма, пневмонија, импотенција,...

Постојат многу природни препарати кои помагаат за различни здравствени состојби. Прочитајте го рецептот за овој ​домашен ​лек ​кој лесно и едноставно се приготвува.​ Неговото поле...

За 7 дена лекува најмалку 7 болести: смеса од мед и...

Доволно е да консумирате една лажица од овој лек секое утро 7 дена континуирано и вашиот организам ќе доживее неверојатна промена. Сите знаеме дека медот...

Рецепт од кој веднаш престанува кашлицата, а болките во грлото и...

За време на зимскиот период, многумина страдаат од болки на дишните патишта. ​ Особено активни се вирусните и бактериските инфекции, кои можат да доведат до пневмонии,...

Направете сируп од жалфија против кашлица и настинки за деца и...

Кашлицата кај децата, но и кај возрасните, може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се децата во прашање,...

Ставете викс на чешне лук – ќе бидете изненадени зошто

Виксот се користи за ублажување на главоболка, кашлица, запушен нос, болки во грлото и настинки. Но дали знаете дека Виксот може да се користи...

Кога сте настинати ја влошувате состојбата ако ги правите овие работи

Вистини и заблуди за кашлицата: ПОВЕЌЕ ТОПОЛ ЧАЈ И МЕД  Чајот и другите напивки треба да бидат топли (35-40 степени), но не врели. Во спротивно, тие може да ја...

Смирете ја кашлицата на вашето дете за една ноќ со помош...

Суштината на ова лекување на кашлицата е природниот метод, кој се користи уште многу одамна за лекување на болести на респираторниот тракт. Медот поседува...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"