Дома Тагови карцином

Таг: карцином

„ВИДОВ КАКО ОД ЦРНАТА ДАМКА ИЗЛЕГУВААТ ПИПАЛА И СÈ МИ БЕШЕ...

Исповедта на Милена,која го победила ракот на дебелото црево, покажува дека сепак, на крајот од тунелот секогаш има надеж и светлина. Лекарите најчесто ги...

Докторите дигнале раце, мислеле дека нема да преживее, ама неговата сопруга...

Заболел од два рака, докторите не му давале шанси, но тој ја победил болеста. Еве како успеал! Тој не се предавал. Ги слушал лекарите, ама...

Оваа намирница ми го спаси животот, го победив ракот на дојка:...

Кога сите ќе дигнат раце, кога се соочувате со најлошата дијагноза, треба да побарате помош во природните намирници! Ѓумбирот е корен кој најчесто се користи...

Овие 8 состојки го спречуваат растењето на метастазите од ракот и...

Може да се најдат во разни намирници и сите стимулираат програмирана смрст на канцерогените клетки и со тоа спречуваат метастазирање на други делови од...

Лекарите признаа: за овие тешки болести пациентите најчесто добиваат погрешна дијагноза!

Многу често се случува да не го забележат туморот, васкуларните проблеми и некои инфекции кои можат да доведат до сепса и да бидат фатални. Погрешната...

Првите симптоми на РАК НА ГРЛОТО НА МАТКАТА: важно е навременото...

Најважната е превенцијата, а доколку рано се открие, овој опасен тип на канцер може да се излекува. Ракот на грлото на матката главно нема...

Оваа билка ми го спаси животот – вистинита приказна! (Рецепти за...

Ова е неверојатна и вистинита приказна за човек кој се спасил од смртоносниот канцер. Неговата приказна открива една обична билка која му го спасила животот....

Овој лек ми го спаси животот пред 17 години: имав тумор...

Sonia Andreev за читателите на НМД.мк го откри рецептот кој го приготвувала како лек за кој вели дека и го спасил животот. “Еве да ви...

Лек за сите болести: рецептот ми го бараа и доктори од...

Лек за сите болести: рецептот ми го бараа и доктори од Австралија, а сега ви го откривам и вам! Кога не помагаат лекарствата-ова помага! „Овој...

Спасувач на животи – лимон и сода бикарбона: чисти бубрези, намалува...

Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото. Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"